Wyjątkowo tanie nocowanie – czyli jak objechać świati nie wyczyścić portfela?

Na świecie jest bardzo wiele miejsc, które można zobaczyć i w których można zapomnieć o codziennych sprawach. Wycieczki najczęściej związane są z opłatami za noclegi, jedzenie oraz wszelkiego rodzaju transport. Czy można wyrwać się na wczasy i za noclegi nie zapłacić ani złotówki? Oczywiście, że można. A jak tego dokonać? Na to pytanie odpowiedzią jest jedno krótkie, angielskie słowo: couchsurfing.

Kilka portali internetowych łączy ludzi z całego globu, którzy udostępnią swoje mieszkania lub pokoje osobom, które chcą podróżować i zamiast nocować w hotelach, hostelach czy pensjonatach, chcą zasmakować trochę przygody i nocować w domu nieznanych sobie przedtem osób.

Couchsurfing to właśnie goszczenie kogoś nieznanego we własnym mieszkaniu. Ten typ podróżowania nadaje się na podróżowanie w pojedynkę, z partnerem albo całą rodziną – jeśli tylko osoba, która oferuje nam nocleg, zgadza się na to. Jak poszukać wspomnianych możliwości? () Sposobów jest wiele – albo znaleźć nocleg w mieście, w którym mamy zamiar się zatrzymać, lub wybrać państwo, które chcemy odwiedzić na przykład Hiszpanię, a w niej jakąś uroczą miejscowość, w której ktoś może nas przenocować w czasie, który sobie wybraliśmy. Można zdecydować się na jeszcze inną opcję – zaplanować najpierw termin wakacji a następnie poszukać osoby, która wtedy może nas przenocować. () Przed wyjazdem warto korespondwać przez jakiś czas lub zgadać się na skype z osobą, która będzie nas gościć albo którą my będziemy przyjmować u siebie, aby trochę się rozeznać, czy zyskamy sympatię. Warto również wypytać o kilka rzeczy powiązanych z naszym pobytem, np. ułatwiających pakowanie, zaplanowanie wydatków lub spędzanie wolnego czasu i atrakcje turystyczne. Osoba znająca od małego swoje miasto, okolicę i swój kraj, na pewno podpowie więcej ciekawych rzeczy niż niejeden przewodnik.

A co otrzymamy w zamian? Dołączenie do bazy couchsurferów i umożliwianie nocowania w naszym domu.

Jeżeli interesuje Cię niniejszy tekst, to bez ociągania kliknij tu i przeczytaj dodatkowo inny równie absorbujący pełny wpis (https://probis.info/).

Ciekawe znajomości, które z czasem mogą przerodzić się w coś zupełnie innego. Poznanie języków obcych, poznanie odmiennych kultur, innej kuchni i miejsc oczami znawców regionu. Drobne przyjemności jako formy odwdzięczenia się za nocleg też są mile widziane. I – być może – zyskamy punkt, do którego wrócimy za jakiś czas na kolejny wyjazd a jego właściciel przyjedzie do nas z rewizytą?

6 miesięcy ago