Atrakcje Bukowiny Tatrzańskiej

Położona na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to rewelacyjne miejsce do podziwiania fenomenu Tatr – nic, zatem dziwnego, że co roku coraz więcej osób decyduje się by spędzić tu wakacje a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najpopularniejszego miejsca na urlop 2014, ferie i wakacje.

Bukowina Tatrzańska, góry

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Główną część Bukowiny stanowi wierch Kramarski – tutaj mieści się kościół, urzędy, szkoła, dom ludowy, biblioteka oraz sklepy. Kolejne ważne wierchy to wierch Bundowy, Olczański, Bachledowy, Rusiński i Głodowski.

Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis odnoszący się do Bukowiny pojawia się w dokumentach z 1630 roku. Pierwsze zagrody w górach zaistniały w wyniku wycinki puszczy tatrzańskiej.

Równie ciekawy materiał jest umieszczony tu, więc sprawdź na witrynie i upewnij się, co znajdziesz tutaj. To także powinno być dla Ciebie zajmujące.

Rozkwit osady następował raczej powoli,wskutek surowego klimatu i nieżyznej ziemi. Nędzę mieszkańców pogłębiały przymusowe daniny. Sytuację poprawiła dopiero reforma społeczna oraz poprawki w technice i produkcji rolnej. Zaczął działać przemysł i rzemiosło – pojawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

Ważnym etapem na drodze rozwoju była też samodzielna budowa kościoła oraz szkoły i Domu Ludowego, przy których został utworzony Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty muzyczne i taneczne mieszkańców. Niezwykle ważną rolę odegrało również Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury lokalnej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym. Sympatycy górskich wędrówek powinni zaznajomić się z ofertą wczasów w Beskidach

***
Całkowitą propozycję na wczasy dwa tysiące piętnaście w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można odnaleźć w serwisie Ruszajwpolske.pl lub klikając na niżej znajdujące się linki:
– noclegi Bukowina Tatrzańska
– domki letniskowe Bukowina Tatrzańska
– noclegi beskid śląski

6 miesięcy ago