Jak zamówić tanie bilety na samolot?

Zapewne nie raz zdarzało nam się słuchać opowieści o tych, którzy za parę groszy polecieli w daleką podróż. Czy to realne, aby polecieć za tak małe pieniądze? Naturalnie! Prawdziwi poszukiwacze niedrogich biletów orientują się, jak przy kupnie biletu oszczędzić nawet kilkaset złotych. Wymaga to jednak zaangażowania i dyscypliny.

Jak znaleźć tanie loty? Przede wszystkim: wystrzegajmy się wysokiego sezonu, np. wakacji czy długich weekendów. Taniej znajdziemy bilet jesienną porą lub wiosną.

Ceny biletów na stronach tanich linii potrafią się zmieniać nawet wiele razy dziennie. Z tej przyczyny ma znaczenie, kiedy je sprawdzamy.

Ciekawy wpis? Niezmiernie nam miło. Tym samym gorąco zapraszamy na (http://www.mulczowanie.pl/kontakt/) naszą kolejną witrynę, na której znajdziesz dużo dodatkowych opisów.

Ceny zawsze skaczą na chwilę przed weekendem, ponieważ logiczne jest, iż wtedy mniej osób pracuje, dlatego więcej ma czas na planowanie wyjazdów i rezerwowanie biletów. W weekendy nie pracują także działy odpowiadające w firmach

lot samolotem

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

lotniczych za ceny biletów. Ceny biletów, z tego samego powodu, rosną również wieczorem. Dobrze jest więc sprawdzać ceny biletów kilka razy w ciągu dnia i zwyczajnie czatować na okazję. Jedno jest pewne: im więcej czasu przeznaczymy na szukanie biletu, tym uzyskamy lepszą cenę.
Kolejna wskazówka: im szybciej bilet kupimy, tym mniej zapłacimy. Korzystajmy też z promocji. Jeśli nie jesteśmy szczególnie przywiązani do jednego kierunku, polećmy tam, gdzie na daną chwilę jest tanio. Aby przekonać się, do jakiego kraju w danym terminie są najlepsze ceny biletów, warto wystukać w wyszukiwarce podróżniczej opcję „wszędzie”. Dobrze jest codziennie sprawdzać strony linii lotniczych, zestawiać oferty (bądź na bieżąco), szukać promocji. Tak, tak – codziennie, gdyż najtańsze bilety rozchodzą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.

Nie zapomnijmy zapisać się do newsletterów. Wówczas zawsze trafią na naszą skrzynkę najnowsze informacje o interesujących zniżkach przewoźników. Odwiedzajmy też blogi, strony albo fora, na których turyści mogą wymienić się spostrzeżeniami.
Zastosujmy się do wspomnianych rad, a zrozumiemy, że szukanie tanich biletów potrafi być bardzo emocjonującym zajęciem. A jakże satysfakcjonującym!
2 tygodnie ago