Pielęgnowane od wielu lat wartości harcerskie ciągle są żywe oraz przekazywane kolejnym pokoleniom

Wyjątkowo dużo osób uprawiających turystykę pieszą było kiedyś związanych z harcerstwem. Dzisiaj jako dojrzali ludzie chcą zaszczepić własną pasję do pieszych wędrówek we własnych pociechach. Wyjeżdżają z nimi w Bieszczady czy w Tatry i pokazują miejsca, które odkrywali, kiedy byli w ich wieku.

Wartości harcerskie są obecne od dawna i są podtrzymywane przez kolejne pokolenia. Znakiem tego ruchu od kilkudziesięciu lat jest lilijka harcerska. Jej zarys pochodzi od zwieńczenia namagnesowanej igły busoli, która symbolizowała północ. Spełnia ona w harcerstwie ważną funkcję, pokazuje harcerzom właściwą drogę, po której powinni kroczyć, aby żyć w jedności z wyznawanymi przez ruch wartościami, takimi jak naród, nauka oraz cnota.

obóz

Autor: Lwp Kommunikáció
Źródło: http://www.flickr.com

Klasyczna lilijka harcerska jest również składnikiem krzyża harcerskiego, przyszytego tradycyjnie nad lewą kieszenią mundurku.

Jeśli szukasz podobnych informacji na opisywany wątek, to też rzuć okiem na strój ratownika medycznego analogiczne serwisy, które podnoszą tę tematykę.

Czytaj dalejNa ideałach harcerstwa wychowało się wiele pokoleń, i to one aktualnie przekazują je maluchom. Nierzadko więc kupują nosidełka turystyczne i odjeżdżają na tułaczki po górach czy polach, opowiadając najmłodszym historie sprzed lat.

Dzisiaj harcerstwo może nie jest tak powszechne, jak było kiedyś. Jednakże wciąż dosyć dużo najmłodszych, nieraz zachęcanych przez rodziców, zapisuje się do tego ruchu, a lilijka harcerska ciągle wytycza ścieżkę kolejnym pokoleniom, które pragną egzystować zgodnie ze wspomnianymi wcześniej ideałami. Nie dziwi więc, że na górskich trasach można spotkać nieraz dorosłych, byłych harcerzy, wyposażonych w nosidełka turystyczne, w których trzymają swoje dzieci. Sklep w którym znajdziesz najlepsze nosidełka turystyczne.
Prawdopodobnie harcerstwo nie będzie liczyło już nigdy tyłu członków co dawniej, aczkolwiek wciąż jest ruchem bardzo interesującym. Szczególnie, że praktykowane tam zasady są ponadczasowe i może się do nich odwołać właściwie każdy. Dodatkowo należące do harcerstwa dzieci mają okazję poznać mnóstwo interesujących osób i nauczyć się użytecznych umiejętności, które później im się przydadzą. Nie bez znaczenia jest też to, że liczne wyjazdy z rówieśnikami ułatwią młodym harcerzom zbudowanie przyjaźni nieraz trwających przez całe życie.
6 miesięcy ago