Gdzie na Sylwestra

Sylwester 2012/2013

Źródło: ruszajwpolske.pl

Zbliża się Sylwester – wigilia Nowego Roku obchodzona rokrocznie od początku XX wieku w noc z 31 grudnia na 1 stycznia.

Święto to wymaga od nas radości, organizowania głośnych imprez i wydawania dużych kwot na widowiskowe pokazy fajerwerków oraz hektolitry wina musującego, potocznie mienionego „szampanem”. Coraz bardziej modne stają się też sylwestrowe eskapady w towarzystwie rodziny lub przyjaciół, łączące w sobie białe szaleństwo oraz spędzenie sylwestrowej nocy na balu urządzonym w pięknej, wyjątkowej scenerii. Często również sposobem spędzenia tego wyjątkowego okresu jest wycieczka do któregoś z dużych polskich miast na koncerty organizowane co roku na ich rynkach. Miło jest wyrwać się na jakiś czas od normalności, zabawić i rozerwać, jednak na początku trzeba wszystko zaplanować, a to nie lada wyzwanie.

miejsca, które należy wziąć pod uwagęAby Sylwester przebranie na sylwestra 2013 był jedyny w swoim rodzaju, trzeba dobrze przeanalizować możliwe kierunki podróży. Możemy iść na łatwiznę i wybrać zatłoczone Zakopane, ale jest przecież mnóstwo innych obszarów, które dobrze by było odwiedzić. Jednym z ciekawszych i bardziej malowniczych zakątków Polski jest Kotlina Kłodzka, natomiast w niej Zieleniec- jeden z najlepiej rozwiniętych ośrodków narciarskich w Sudetach. Tamtejszy mikroklimat jest podobny do Alpejskiego- ze względu na charakterystyczne ciśnienie atmosferyczne organizm jest zmuszony produkować więcej czerwonych krwinek, co w rezultacie dobrze oddziałuje na nasze samopoczucie. Co istotne obecność śniegu na tamtejszych stokach jest niemal 100%-owa. Kolejna znajdująca się w górach miejscowość warta odwiedzenia to Wierchomla i znajdujący się tam ośrodek narciarski „Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla”. Poza tym dla narciarzy ciekawą okolicą powinny być też Bieszczady, które, chociaż niezbyt często wymieniane, są całkiem niezłym ośrodkiem narciarskim. Dla tych, którzy za śnieżnym szaleństwem nie przepadają, wyjątkową opcją może być sylwester na Podlasiu. Rejon ten jest pełna lasów i jezior oraz mikroskopijnych wiosek i niedużych miasteczek. Największe z nich to Białystok. Również województwo mazowieckie proponuje dobrą rozrywkę w noc sylwestrową. Fani muzyki mogą wybrać się na przykład na Warszawski rynek, gdzie każdego roku organizowany jest koncert, na którym śpiewa wielu polskich i zagranicznych muzyków.

Gdzie nocowaćDo wyboru są oczywiście hotele i pensjonaty. Nierzadko umiejscowione są one zaraz przy stokach, co istotnie uprzyjemnia pobyt. Dość dobrym oraz tanim rozwiązaniem jest także skorzystanie z pokojów gospodarstw agroturystycznych. To, na co się zdecydujemy, jest zależne od nas samych oraz od zasobności naszego portfela.

Gdzie szukać propozycji???Najwięcej ofert znajdziemy w Internecie. Na portalach Hoteli albo na portalach z ofertami dużej ilości hoteli oraz pensjonatów (na przykład – odnośnik) umieszczane są nie tylko cenniki oraz dostępne pokoje, ale również specjalne oferty sylwestrowe, takie jak na przykład okresowe promocje cenowe lub propozycje balów organizowanych przez gospodarstwo agroturystyczne. Aby znaleźć oferty dotyczące interesującego nas miejsca należy tylko wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: sylwester w Bieszczadach, Karpacz sylwester, Zieleniec sylwester, sylwester Mazowieckie, sylwester agroturystyka lub też Bieszczady sylwester. W następnej kolejności należy tylko wybrać odpowiadającą nam ofertę i dokonać rezerwacji przy użyciu telefonu lub internetu.

6 miesięcy ago