Legnica, miejscowość wielu perspektyw, ze zdecydowanymi planami na przyszłość

Legnica to wyjątkowe i piękne miasto. Świetne miejsce do funkcjonowania Legniczan z interesującą ofertą dla wycieczkowiczów. Nieustannie wzrastająca, ciekawa oferta kulturalna, zasobna baza szkolnictwa wyższego. Dobra propozycja biznesowa a także atrakcyjność oferty inwestycyjnej, czyni z miasta, jedno z istotniejszych ośrodków na planie Dolnego Śląska.

Bez wątpienia kołem zamachowym dobrej legnickiej koniunktury, a jednocześnie oczkiem w głowie legnickiego samorządu, jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Od powstania, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, miała kusić przyszłych inwestorów i tak też działa po dzień dzisiejszy. Legnica to miasto, któremu warto przyjrzeć się z bliska, poznać jego sporą przeszłość.

Hotel Pałacyk w Legnicy

Autor: Hotel Pałacyk
Źródło: hotelpalacyk.pl

Legnica znajdująca się na skrzyżowaniu tras, komunikuje od zarania dziejów Wschód z Zachodem, Północ z Południem. Wszystkie te walory Legnicy mają właściwe odwzorowanie w haśle promocyjnym miasta – „Legnica, z nią zawsze po drodze”. Legnica to miasto pełne zieleni, należące do Krajowej Sieci Zdrowych Miast Polskich. położona jest na Szlaku Odry, jednego z siedmiu zielonych szlaków rowerowych w Polsce.

Ten artykuł ma niesamowicie ciekawą zawartość, ale odwiedź serwis www (https://www.creatio.edu.pl/), który ma analogiczne informacje. Także z pewnością będą niezwykle ciekawe.

Prężnie rozkręca się rekreacja w Legnicy. Dlatego też, w Legnicy mocno rozwinięta jest infrastruktura turystyczna, a w szczególności baza noclegowa – pokoje w Legnicy, domy noclegowe itp. Miejsc hotelowych w Legnicy przybywa i różnicuje się w temacie komfortu. Coraz więcej pojawia się wystawnych hoteli. () Oferta noclegowa oferuje pensjonariuszom także szeroko pojęty odpoczynek, w formie spa oraz innych sposobów wytchnienia i zabawy.

Legnica

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
Tą metodą nawet najbardziej wymagający wycieczkowicze odnajdą idealne miejsce pobytu dla siebie. Na każdym kroku spotkamy mnóstwo zielonych miejsc. Najwspanialszym terenem wypoczynku wśród zieleni jest znajdujący się w centrum Legnicy, Park Miejski. W Parku Miejskim mieści się charakterystyczny, historyczny obiekt legnickiej Palmiarni. Od początku powstania, skrywa w swoich wnętrzach interesujące rarytasy zamorskiej roślinności, m.in. palmy, bananowce i figowce.

Niektóre z nich dochodzą nawet do 12-metrów. Palmiarnia w Legnicy jest przepięknie wpasowana w równie prześliczny gaj palmowy. Palmiarnia w Legnicy jest wyjątkowym miejscem relaksu, sprzyjającym rodzinnym spacerom. Miejscem aktywnej rekreacji mieszkańców Legnicy, jest zespół Parku Gdańskiego i kompleks kąpieliska Kormoran.

5 miesięcy ago