Kiedy wyruszyć w kierunku Nepalu i na Kubę?

Do Nepalu wskazane jest wybrać się w szczególności na przełomie października i listopada, kiedy rozpoczyna się pora sucha oraz kończą się opady letniego monsunu. W Nepalu rozpoczynają się wtedy żniwa ryżu, a towarzyszy im barwna obrzędowość i praktykowane od pokoleń obrządki.

Pogoda w Nepalu: czas suchy daje czyste powietrze, klarowne oraz zapewniające doskonałą widoczność. Okoliczności pogodowe sprzyjają górskim wyprawom – nie ma już spiekot, zaś mrozy jeszcze nie nastały. temperatura obniża się o wiele w grudniu a także styczniu, jednakże śnieg pojawia się jedynie w wyższych partiach gór. Turyści wyruszający wtedy w góry, muszą mieć należycie przygotowanie kondycyjne jak też ekwipunkowe. Z przyczyny pogodowych warunków na Thorung La może być zamknięty szlak krajoznawczy u podnóża Annapurny. W owych dwóch miesiącach warto zainwestować w nocleg w droższym hotelu, gdyż hotele proponujące niższe ceny częstokroć nie są nagrzewane w wystarczającym stopniu. Pora sucha w Nepalu kończy się, w zależności od okoliczności pogodowych, w lutym czy dopiero w kwietniu.

Jeżeli pasjonuje Cię prezentowana w tym artykule kwestia, zobacz treść na stronie (https://www.hotelpanorama.pl/zbiroza/teamstrefa), którą zapewne też uznasz za pożyteczną.

Temperatura powietrza rośnie sprzyjając jednocześnie podejmowaniu ekskursji wysokogórskich.

koszyk

Autor: Stelton
Źródło: Stelton
Kuba wycieczki (szukaj wycieczki dla siebie). Szczyt sezonu na Kubie, a więc czas kiedy jest najwięcej trampów, natomiast ceny idą w górę to sierpień oraz większość pory suchej.

Kwiecień a także maj, a więc przełom pory suchej a także deszczowej, to ogromnie polecany czas na oglądanie Kuby, albowiem opadów jest wtedy najmniej, temperatury nie są jeszcze aż tak ogromne, a wilgotność powietrza stosunkowo mała.
5 miesięcy ago