W którym spędzić niezapomniane wakacje? Nad polskim morzem, a najkorzystniej odwiedzić Mierzeję Helską i pobliskie miejscowości

zapewnia wiele atrakcji. W leżących na jej obszarze letniskach można bez trudności znaleźć noclegi, a wspaniałe atrakcje turystyczne zachęcają do spędzenia urlopu właśnie w tym miejscu.

kitesurfing

Autor: troy_williams
Źródło: http://www.flickr.com

Mierzeja Helska z całą pewnością zasłużyła sobie na tak znaczną popularność. To jedno z częściej wybieranych miejsc na wakacje, które w okresie letnim przeżywa istne oblężenie. Jakimi walorami zachęca letników Mierzeja Helska? Jakie atrakcje wrocław atrakcje dla młodzieży czekają w tym miejscu na tych, którzy zdecydują się spędzić wakacje na „kaszubskiej kosie”? Mierzeja Helska to właściwie charakterystyczne ukształtowanie powierzchni, dostęp do morza i cudownych plaż oraz możliwość odkrycia piękna kaszubskiej kultury. Znane letniska i tradycyjne osady rybackie sprawiają, że ta część naszego kraju zadziwia swym wyjątkowym charakterem. Wody Morza Bałtyckiego oraz Zatoki Puckiej sprawiają, że wiele atrakcji czeka tu na miłośników sportów wodnych. Dla nich idealnym miejscem będzie Zatoka Pucka, jaka pozwala na opanowanie sporej ilości dyscyplin w sposób bezpieczny i komfortowy jednocześnie.

Hel, Jurata czy Jastarnia domki – to letniska, w których letnicy mogą liczyć i na noclegi w odpowiednich warunkach, i na idealne warunki pobytu (domki letniskowe w Stegnie). Jak jesteśmy w stanie spędzić czas w tych nadmorskich kurortach? Oprócz wylegiwania na plaży i uprawiania sportów wodnych wczasy na Mierzei Helskiej pozwalają uatrakcyjnić interesujące wycieczki po tym ciekawym skrawku lądu. To najbardziej odpowiedni sposób na to, by odkryć wszystkie tutejsze turystyczne atrakcje. A jest ich naprawdę dużo. Na które z nich powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Jastarnia przyciąga ciekawym Muzeum Rybackim a również tradycyjną zabudową, jaka przypomina o spokojnych początkach tego ludnego dziś kurortu.

Mierzeja Helska, plaża

Autor: BernieCB
Źródło: http://www.flickr.com

Kuźnica oraz Hel mogą za to się pochwalić portami rybackimi, które przyciągają wielokolorowymi kutrami oraz pracującymi rybakami. Sam Hel, jako najważniejsze miasto w tym rejonie, także ma się czym poszczycić. Tu przyciągają nie jedynie zabytki mające związek z rybołówstwem czy z działaniami prowadzonymi w okresie II wojny światowej, lecz i nieco nowsze atrakcje turystyczne. Tą najważniejszą jest fokarium, w jakich schorowane foki szare są w stanie we właściwych warunkach wrócić do pełni sił. A kiedy trochę opuścimy Mierzeję Helską i pojedziemy na Zachód do Trójmiasta, to trafimy do kilku ciekawych kurortów, jakie też warto zwiedzić. Na pewno warto polecić Stegnę, albo nawet wynająć Stegna domki na pewien czas.

3 miesiące ago