Nasi harcerze posiadają liczne odznaczenia różnicujące ich od obcych grup

Harcerze są jedną z najbardziej charakterystycznych organizacji młodzieżowych na terenie kraju. W kraju działają dwie największe organizacje harcerskie, do których należy większość młodych ludzi. Większość członków po pewnym czasie rezygnuje z członkostwa w tej grupie.

Niektórzy jednak zostają, pełniąc w późniejszym czasie rolę instruktorów i przewodników dla młodych członków. Część z nich jest w organizacji do końca życia, z biegiem lat zbierając rozmaite odznaczenia i kolejne stopnie w hierarchii. Działalność członków harcerstwa miała szczególne znaczenie podczas wojny, gdy stanowili oni realne wsparcie dla żołnierzy na froncie. Aktualnie do ich założeń należy kształtowanie w młodych ludziach najwyższych wartości jak na przykład przyjaźń i miłość ojczyzny. Członkowie harcerstwa są rozpoznawalni ze względu na charakterystyczny harcerski mundur. Jego krój, kolor i dodawane do niego elementy są uzależnione od rodzaju organizacji, a czasami również od drużyny.

Główne elementy umundurowania

Mundur i ekwipunek

Mundur dla harcerzy (zaopatruję się tutaj) składa się z dwóch zasadniczych elementów – bluzy harcerskiej i spodni lub spódnicy. Odcień bluzy dla dziewcząt w większości przypadków różni się od tych dla chłopców. Przewidywane są różnego rodzaju nakrycia głowy, do których zalicza się beret z lilijką, różnego rodzaju kapelusze i czapka typu furażerka. Do umundurowania dodaje się rozmaite symbole. Podstawowym z nich jest krzyż harcerski. Obecność tego rodzaju dodatków zazwyczaj zależy od stopnia, na jakim określona osoba się znajduje. Z tej przyczyny na przykład sznury funkcyjne mają różne barwy. Specyficznym elementem umundurowania harcerskiego są także getry do kolan i solidne buty do przemieszania się w zróżnicowanych warunkach.

Sklep z artykułami harcerskimi

W zasadzie w każdym mieście można znaleźć składnicę harcerską, w której do kupienia są wszystkie wyżej wymienione produkty. Sklep taki powinien posiadać właściwe uprawnienia, a jego pracownicy wiedzę na temat obecnego munduru w różnych organizacjach.

Nie ociągaj się – jeżeli zaintrygowały Cię ciekawe wiadomości, to wejdź w ten link i czytaj tu (https://healthplace.pl/osteopatia/) kolejne tekst.

W takim miejscu można więc kupić różnorodne naszywki na mundur harcerski, czapki i tym podobne elementy. Tego rodzaju sklepy nierzadko znajdują się blisko siedzib organizacji harcerskich. W ostatnim czasie popularne jest także nabywanie tego rodzaju produktów za pośrednictwem sieci.

4 miesiące ago