Jaką miejscowość wytypować na wypoczynek nad polski morzem?

Tak naprawdę do wakacji zostało jeszcze troszkęczasu, mimo wszystko już w tej chwili dużo osób chce planować, gdzie je spędzić. Przede wszystkim bardzo chętnie wybieraną destynacją turystyczną na terenie Polski jest wybrzeże Bałtyku, w tym Mierzeja Wiślana.

Wybierając się na polskie morze hotele nad morzem z basenem spora ilość turystów stawia na wielkie ośrodki turystyczne. Nie brak jednak osób, które wolą małe miejscowości, w których nie ma zbyt wielu turystów, panuje cisza i spokój. Jedną z takich możliwości jest położony na styku Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej Jantar. Skąd tak zaskakująca nazwa tego ciekawego miejsca? Otóż miejscowość znajduje się na dawnym szlaku bursztynowym, w języku litewskim bursztyn nazywany jest właśnie jantarem. Jantar jest terenem o nieprawdopodobnie długiej historii, pierwsze wzmianki pisemne pochodzą z wieku XV. Ostatnimi czasy miejscowość ta jest nieprawdopodobnie chętnie zwiedzana przez turystów z całej Polski. Liczy niespełna tysiąc określonych mieszkańców, mimo to jest wspaniale przygotowana na przyjęcie turystów, na których oczekują kwatery Jantar. Oferowane kwatery Jantar to nie jedyna możliwość korzystania z noclegów. Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana. Bogatą ofertę znajdziesz pod linkiem w Polskę.

Plaża nad Bałtykiem

Autor: mmlolek
Źródło: http://www.flickr.com
Jak już wspomniano, Jantar jest miejscowością bardzo niewielką. Kiedy kończy się sezon życie teoretycznie zamiera. Jednak latem jest pełna życia. Na turystów czekają nie tylko potężna baza noclegowa, ale także liczne punkty gastronomiczne, chronione kąpielisko morskie, szkółka jeździecka. W czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych turyści mogą w każdym momencie skorzystać z krytej pływalni. Można wypoczywać nie tylko na pięknej, pokrytej złotym piaskiem plaży. Jantar otaczają wspaniałe lasy liściasto-iglaste, wczesną jesienią to raj dla grzybiarzy. Na turystów czeka też kursująca między innymi do Malborka kolejka wąskotorowa. W sezonie cieszy się ogromną popularnością. Trasa kolejki prowadzi przez atrakcyjne pod względem krajobrazowym okolice, a do tego zatrzymuje się nie tylko w Malborku (okazja do zwiedzenia zamku krzyżackiego), ale także w Nowym Dworze Gdańskim. W Jantarze na pewno nie będziemy się nudzić.
4 miesiące ago