Gdzie na narty zimą? Opis ciekawych kierunków, które na pewno warte są uwagi

Coraz więcej z nas wyjedzie na narty w zimę. Trudno się im dziwić – chcą odpocząć, zrelaksować się, wyrwać się z miasta na chwilę przyjemności oraz rozrywki. Warto poza tym podkreślić, iż nasze społeczeństwo bogaci się, coraz więcej osób jest w stanie sobie pozwolić na wyjazd na narty i deskę w zimę nie tylko w nasze polskie góry lecz także zagranicą. Gdzie warto wybrać się w tym roku, jak znaleźć tanie wyjazdy na narty? O tym przede wszystkim dowiecie się z naszego dzisiejszego artykułu, do którego lektury zapraszamy.

Góry

Autor: glenngould
Źródło: http://www.flickr.com
Na pierwszy ogień weźmy Polskę. Tutaj ciągle króluje Zakopane i okolice. Mnogość tras narciarskich, góralski folklor, bardzo dobra oraz charakterystyczna kuchnia oraz wielka liczba różnego rodzaju atrakcji sprawia, że rodacy chyba najchętniej wybierają Tatry na narty czy snowboard. Trudno się im dziwić, wszak ten kierunek jest przecież popularny od tak długiego czasu. Coraz więcej sympatii zyskują ponadto Pieniny, czy mniejsze góry – Stołowe. Niewątpliwym liderem wzrostu popularności zimą są jednak Bieszczady. Ustrzyki, Wetlina przeżywają niesamowite oblężenie w trakcie zimy i jest to zrozumiałe ze względu na unikalność tych gór i przepiękne widoki oraz panujący tam klimat.

Z drugiej strony jeżeli chodzi o zagranicę to coraz większą popularność w ciągu ostatnich dwóch lat zdobywa Gruzja. Ciągle nie odkryta kraina zachęca sporą gościnnością mieszkańców i ogromnym folklorem. Tanie wyjazdy na narty wypożyczalnia sprzętu Białka Tatrzańska () jedynie do Gruzji! Nie ma się co dziwić, to jednak o wiele tańszy kraj niż Polska, a w związku z tym, iż jest sposobność latania tam tanimi samolotami z Warszawy oraz Katowic, to coraz więcej Polaków decyduje się na tego typu formę spędzania wolnego czasu nie tylko w trakcie lata ale także zimą.

Gruzja ma coraz lepszą infrastrukturę narciarską i należy o tym pamiętać. Nie musimy brać nawet prywatnego sprzętu, w gruzińskich kurortach można wszystko wypożyczyć w wyjątkowo korzystnej cenie. Trzeba też zaznaczyć, iż nadal wielu Polaków decyduje się na Alpy, wybiera takie kraje jak Włochy, Niemcy, czy Francja. Tam na 100% najlepsza jest jakość stoków i całe zaplecze narciarskie lecz niestety trzeba liczyć się z dużymi wydatkami, dlatego na wyjazdy w te strony świata mogą sobie pozwolić jedynie osoby z naprawdę grubym portfelem.
2 miesiące ago