Czy istnieją jeszcze jakieś jedyne w swoim rodzaju sposoby na spędzenie wakacji? Gdzie wybrać się w tym roku żeby było inaczej niż zwykle?

W tym roku poszukujemy jedynego w swoim rodzaju oraz innego niż zwykle sposobu na spędzenie wakacji. Nie wydaje się to być łatwym zadaniem ponieważ sporo atrakcji jest powtarzalnych jak również trudno znaleźć coś co spodoba się całej rodzinie. Jakie pomysły warto polecić? Czy jest sens zaryzykować by nasze wakacje były inne niż zwykle?

Na pewno byliśmy nieraz w górach i pewnie nie są one dla wielu osób jakąś tajemnicą. Natomiast czy poczuliśmy kiedyś góralski klimat tak naprawdę. Dobrze jest znaleźć nocleg w takim miejscu, jakie oddaje ducha gór. Jak chodzi o góralskie domki Szczawnica może okazać się świetnym miejscem. Czasem można znaleźć oferty w sieci u autentycznych górali, którzy chętnie pokażą nam jakie jest ich normalne życie. Warto poszukać swego rodzaju autentycznej agroturystyki – sprawdź więcej. Na pewno jak chodzi o góralskie domki do wynajęcia Szczawnica będzie idealnym miejscem na poszukiwanie tego typu ofert. Będziemy mogli spróbować prawdziwego owczego sera wyrabianego na górskich pastwiskach. To na pewno okażą się niezapomniane wakacje.

domek

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym pomysłem może okazać się nie standardowe przebywanie w jednym miejscu, ale rozplanowanie całej trasy z noclegiem w innym miejscu co dnia. Możliwości jest tu wiele. Zależy co wszystkim członkom rodziny przypadnie do gustu. Ci, co kochają górskie wycieczki będą szczęśliwi mogąc przemierzać górskie trasy i spać co dzień w innym schronisku. Inni z kolei, którzy nie lubią chodzić dużo może przekonają się pływania kajakiem na Mazurach. Natomiast nawet jeśli fanami dużej ilości ruchu nie jesteśmy to można wybrać się w podróż samochodem. Można przygotować wycieczkę tematyczną, na przykład szlakiem średniowiecznych zamków, albo zwyczajnie dobrze poznać wybrany rejon Polski. Na pewno wiele osób nie wie jak wiele jest do odkrycia we wschodniej Polsce, która nie jest tak rozreklamowana, a możemy zetknąć się tam z autentycznym dawnym światem, którego nie znajdziemy w innym miejscu.

Może warto spożytkować wakacje i domek do wynajęcia na kaszubach na to by powrócić trochę do własnych korzeni. Po to by pokazać swoim dzieciom, które może o tym wiedzą, skąd pochodzą ich dziadkowie. Jaka jest historia rodziny – czytaj o domkach letniskowych do wynajęcia w Pieniniach. Wspaniale będzie razem pojechać do miejsc, gdzie nasi rodzice, lub też dziadkowie spędzali wakacyjne wyjazdy. Może to być sentymentalna wyprawa do krain, które już dziś w swoim pierwotnym kształcie nie istnieją, natomiast wyjazd taki może dać nam znacznie więcej niż spędzenie tego czasu w najlepszych hotelach. Tego typu wyjątkowe wakacje każdy powinien sobie zrobić przynajmniej raz w życiu.
8 miesięcy ago