Ciekawy urlop nad morzem – nie tylko plaża

plaża w Międzyzdrojach

Autor: unukorno
Źródło: http://www.flickr.com/
Już za niedługo zacznie się okres urlopowy. Na ten czas oczekujemy z niecierpliwością okrągły rok. Jesteśmy już zmęczeni znojną, codzienną pracą i należy nam się przyzwoity odpoczynek. Rodacy mają swoje ukochane kierunki na urlop. Od dawna popularne są takie kierunki jak: gorąca Hiszpania, zabytkowe Włochy, czy egzotyczna Tunezja. Wczasy za granicą to głównie gwarancja wyśmienitej aury.

Tego właśnie najbardziej brakuje nam nad naszym morzem. Ale czy to czynnik, by nie chcieć wakacji nad Bałtykiem?

Idealna aura to z pewnością istotny element, lecz nie może nas to zniechęcać do polskiego wybrzeża. Bo przecież są takie sezony, gdy i w naszym kraju słońce daje nieźle w kość. Z wczasów w Sopocie również można powrócić z piękną opalenizną. Poza tym, właśnie ta kapryśna aura może stać się kolejną zaletą Bałtyku. Po skwarnych dniach z utęsknieniem czekamy na chłodniejszy podmuch wiatru.

Rodzina na wakacjach

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Jeżeli wydaje nam się, że warunki noclegowe nad polskim morzem odstają od standardów światowych, to jesteśmy w wielkim błędzie. Od wielu lat polskie miejscowości dostosowują swoją ofertę do ciągle rosnących potrzeb urlopowiczów. W końcu, to właśnie dzięki nim takie miasteczka żyją. Dlatego polskie hotele nad Bałtykiem wyjątkowo dbają o komfort.

Dziś wakacje domek letniskowy nad jeziorem czy urlop spędzony na Rewalu niczym się nie różnią od urlopu w podobnych światowych ośrodkach. Mamy do dyspozycji ekskluzywnie wyposażone pokoje i luksusowe apartamenty. W hotelach otwiera się gabinety spa, a turyści mogą korzystać z olbrzymiej oferty modnych zabiegów kosmetycznych. Mnóstwo ośrodków buduje też baseny rekreacyjne oraz łaźnie, tak aby turyści nie nudzili się w czasie pochmurnych dni.

Ale by spędzić cudowne lato nad polskim morzem, nie musimy wcale wydawać majątku. Noclegi w Dźwirzynie (np. ) potrafią być bardzo tanie, wystarczy jedynie odpowiednio się rozglądnąć i dostrzec okazję. Sprawdzonym pomysłem są kwatery prywatne. Nie mamy tutaj luksusów, ale też cena nie zwała z nóg. Urlop nad Bałtykiem może być niezwykłą atrakcją. Może warto się skusić i zasmakować czegoś nowego?

7 miesięcy ago