Bukareszt – stolica Rumunii doskonałym miejscem na krótkie wypady, przekonaj się sam, że warto tutaj przyjechać

Podróże są hobby, jakie niewątpliwie pochłania. W końcu o wiele lepiej jest odwiedzić kolejne kraje, rozkoszować się nowymi przysmakami, podziwiać fantastyczne zabytki i poznawać ludzi, z którymi nie mielibyśmy możliwości się spotkać podążając z domu do pracy oraz pracy do domu, niźli ciągle przesiadywać w swoich 4 ścianach, choćby najładniejszych.

Dobrze każdego miesiąca odkładać sobie sumę, jaką możemy przeznaczyć na krótsze oraz dalsze wycieczki, kiedy uda nam się trafić na sprzyjającą cenę lotu bądź wycieczki. A takim miastem, które świetnie nadaje się na kilkudniowy wypad, jest Bukareszt. Czym nas porwie?

miasto

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko to miasto kontrastów, które zajmuje razem z każdym krokiem, bowiem nieustannie chcielibyśmy zobaczyć więcej i więcej. Rumunia, co spostrzeżesz już z okien samolotu, kusi przepięknym wybrzeżem. Sam Bukareszt zaś to liczne zabytki, jakie z pewnością dobrze jest wpisać na swoją listę godnych zobaczenia miejsc w charakteryzowanym mieście (czytaj więcej). W głównej mierze są to muzea, greckokatolickie cerkwie, a niektóre z nich są rzeczywiście przepięknie zdobione, jak również przecudowne parki, w których możemy rozprężyć się podczas zwiedzania.

miasto

Autor: Wygoda Travel
Źródło: Wygoda Travel

Szczególnie znanym parkiem jest Park Herastrau. To piękna, barwna część miasta, w której możemy korzystać z darmowej albo płatnej części razem z Muzeum Wsi, do jakiego warto się udać, jeżeli pozwala nam na to czas. Centralnym punktem miasta jest plac Piata Unirii z ogromną fontanną w samym środku. To tak właściwie punkt, z jakiego warto jest zacząć zwiedzanie, by następnie wyruszyć dalej (przejdź na stronę).

Zachęcamy Cię, abyś wszedł na hiperłącze do strony. Tam odkryjesz następne szalenie intrygujące treści na pokrewny temat do tego, który opracowaliśmy na tej stronie.

Bez wątpienia trzeba zobaczyć również Pałac Parlamentarny i Pałac Królewski, o którym na początku warto odrobinę poczytać, gdyż jego historia jest niesłychanie interesująca. Dziś w Pałacu ulokowane jest Narodowe Muzeum Sztuki, w jakim można podziwiać dzieła rumuńskie.

Kiedy przyjedziemy z Bukaresztu, możemy wybrać kolejny punkt podróży. Może Odessa? Piękne miasto Ukrainy, położone nad Morzem Czarnym. Zima jest tutaj krótka oraz łagodna, dlatego nie musimy obowiązkowo jechać latem. Zimowe miesiące są również doskonałe do zwiedzania, a i bilety są o wiele tańsze, więc warto śledzić oferty oraz już zaplanować następną podróż.
9 miesięcy ago