Zalety harcerskiego życia, najważniejsze wyposażenie które każdy porządny harcerz powinien posiadać

Harcerze od dawna są obecni wokół nas. Dzisiaj, w erze sieci internetowych i nowoczesnych technologii co prawda straciło nieco na znaczeniu, ale w dalszym ciągu w wielu szkołach ogromnie dynamicznie funkcjonują drużyny harcerskie, gromadząc dookoła siebie dzieci i młodzież.

źródło

Autor: Tomas Quinones
Źródło: http://www.flickr.com
Samo harcerstwo uczy mnóstwa rzeczy, przede wszystkim kształtuje patriotyczną postawę, uczy poświęcenia oraz miłości do ojczyzny. Lecz równocześnie bycie harcerzem to bardzo dobra przygoda, jaką się później przez długie lata wspomina, jeżeli nawet nie trwała ona długo.wycieczki (odwieź www)W czasie zbiórek harcerze oraz zuchy uczą się dużej ilości przydatnych i pożytecznych rzeczy, na przykład jak umiejętności radzenia sobie w najróżniejszych okolicznościach, i większość z nich będzie się później przydawała w dorosłym życiu. Zwieńczeniem każdego harcerskiego roku jest letni obóz, a o wielu z takich obozów do dnia dzisiejszego krążą w harcerskim gronie legendy. Faktycznie dla dzieci i młodzieży trzy tygodnie z daleka od sprzętów elektronicznych, w wojskowych namiotach i z pełną samodzielnością jeśli będzie chodzić o obozowe życie to wspaniała, zapamiętana na długie lata przygoda. Porządny harcerz powinien również być porządnie wyposażony w kilka przydatnych sprzętów. Podstawą jest odpowiedni mundur, składający się z chusty, bluzy i spodni.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Mundur, a w zasadzie naszywki na nim, informują o przynależności do danej drużyny i zdobytych umiejętnościach, z tego też powodu każdy zuch albo harcerz musi go posiadać. Podczas biwaków i obozów bardzo przydatny będzie też komplet narzędzi. Za pomocą saperki da się zbudować szałas albo zająć się innymi pracami obozowymi. O możliwościach zastosowania porządnego noża chyba nie ma co wspominać, a dzięki menażkom da się zarówno przyrządzić smaczny posiłek, jak i go później ze smakiem zjeść. W wielu drużynach bardzo popularne są też specjalne zestawy do survivalu, w skład których wchodzą niezbędne do poradzenia sobie w kryzysowej sytuacji akcesoria. Żeby to wszystko zakupić, wystarczy odwiedzić najbliższy sklep harcerski – zobacz koniecznie, tam bez żadnego problemu da się zrobić większość potrzebnych zakupów.
10 miesięcy ago