Wakacje w siodle – idealny pomysł na wypoczynek dla naszych milusińskich

Letnie ferie w towarzystwie zwierzaków to doskonały pomysł na relaks dla naszych dzieci, szczególnie, kiedy twe dzieci już kochają konie.
Wypoczynek wśród uroczej przyrody, spokoju oraz aktywnego sportu, tak właśnie prezentują się sportowe obozy jeździeckie.

hipoterapia

Autor: Craig Sunter
Źródło: http://www.flickr.com
Są to spotkania dla bardziej wprawionych jeźdźców. Jeśli nasze dziecię jeździło już na koniu, warto wybrać właśnie ten sposób spędzania części wakacji. Celowo stworzone sportowe obozy jeździeckie link do strony oferują zazwyczaj część praktyczną, podczas której ćwiczy się umiejętności jazdy konnej oraz zajęcia teoretyczne. Jeśli nasza latorośl mniej zna się na konikach, ale lubi te zwierzaki, z pewnością usatysfakcjonuje ją rekreacyjny obóz jeździecki. Jest sporo ofert takich obozów i nie musimy kierować się wyłącznie bliskością ośrodka od miejsca zamieszkiwania]. Warto skorzystać z opinii sąsiadów albo porad Internetowych. Weźmy pod lupę również jakość pożywienia oraz otoczenie ośrodka jeździeckiego.
Konie to zwierzaki wykorzystywane także przy hipoterapii. Hipoterapia jest metodą służącą rehabilitacji osób dorosłych a także osoby nieletnie z różnorodnymi schorzeniami. Usprawnienie odbywa się dzięki obecności konia. Sporo dzieciaków otwiera się wówczas emocjonalnie i uczy się samodzielności. Hipoterapia więcej o hipoterapii dodatkowo może być pierwszym krokiem przy nauce chodzenia. Dzieje się tak, dlatego, że marsz konia jest bardzo przybliżony do kroków człowieka. Koń (zobacz co ma do zaoferowania konie sportowe na sprzedaż) zmniejsza również wzmożone napięcie mięśniowe, mające miejsce przy nieprawidłowościach układu nerwowego. jazda na koniu ma dodatni wpływ również na dysfunkcje postawy.

Hipoterapia jest zatem wszechstronną formą leczenia.
Jak pokazują przypadki, koń może nauczać nas zarówno cierpliwości, zasad sportu, jak i pomagać w usprawnianiu ludzi niepełnosprawnych.
1 rok ago