Spływ kajakiem czyli doskonały pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu

Polacy coraz częściej spędzają wolne, czy to jeśli chodzi o długi weekend bądź też urlop, aktywnie na świeżym powietrzu. Co oczywiste ciągle lubimy poleniuchować na plaży, jednakże to właśnie różnego typu aktywności fizyczne wraz z wypoczynkiem zyskują dużo więcej zwolenników.

kajaki

Autor: Anita Hart
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym ze świetnych pomysłów na świetny weekend są spływy kajakowe, jakie są coraz bardziej popularne. Jest to aktywność, jaką można uprawiać całą rodziną jak i indywidualnie bądź też w gronie znajomych.

Zaintrygował Cię nasz artykuł? Jest nam miło. Pewnie wyrazisz chęć również przeczytać inne zajmujące informacje? Trzeba tylko najechać na łącze (https://www.hotelmikolajki.pl/biznes/sale-konferencyjne) i voila.

Bardzo często przygotowywane są spływy, które mają miejsce w przepięknych okolicznościach przyrody parków krajobrazowych. Kajaki nie zmuszają nas do inwestowania w bardzo drogi sprzęt bądź też poświęcania czasu na długie treningi.

Kajak jesteśmy w stanie zwyczajnie wypożyczyć wraz z niezbędną kamizelką oraz wiosłami, i to tyle aby cieszyć się z tego typu styczności z przyrodą. Całkiem dużą popularnością cieszą się spływy jednodniowe w obszarach takich jak chociażby Dolina Baryczy ale także te dłuższe, zajmujące nawet parę dni. Jedną z rzek wciąż wykorzystywanych do długich spływów jest Czarna Hańcza, a więc największa rzeka regionu Suwalszczyzny- zobacz.

Jeśli chodzi właśnie o rzekę taką jak Czarna Hańcza, to możemy wybierać spośród paru tras spływu, jednak wyjątkowo popularne są: tak zwana mała oraz duża pętla. Przez parę dni takiej zabawy spędzamy czas w kajaku jak i także na różnego rodzaju obozowiskach. Wypada dodać, że trasa wzdłuż Hańczy była ulubioną trasą papieża Jana Pawła II. Należy pamiętać, że zanim udamy się na kajaki należy sprawdzić prognozę pogody, nie chcemy aby zaskoczyła nas ulewa bądź też załamanie pogody.
2 lata ago