Na południu kraju malownicze góry – niezapomniane wakacje w Kotlinie Kłodzkiej

Południe naszego kraju to nie tylko pełne skał Tatry i mniej magnetyzujące, ale też przyciągające góry Bieszczadów i Sudetów. Przygraniczną „inność” to zdecydowanie Kotlina Kłodzka, uzdrowiskowa perła jeśli chodzi o ten fragment Polski. I jeden z najcieplejszych rejonów kraju.

Morze, plaża

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli planujesz wyprawę na kilka dni w te rejony o charakterze uzdrowiskowym trafiłeś w dziesiątkę. Rejon bogaty jest w kilka wód uzdrowiskowych i pokaźną ofertę sanatoriów. Znajdą tu coś dla siebie także historyczne dusze – pobliskie okolice granicy polsko-czeskiej są bogate w ciekawą historię. W odkrywaniu jej jej pamiątek zwiedzimy okoliczne zamki, kościoły i wieże rycerskie.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niesamowicie fascynujący artykuł, więc nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas, a z pewnością odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Warto pamiętać, że rejon przez wieki nie należał do naszego państwa, co może zszokować wielu turystów słuchających lekcji od przewodnika.

Brak większych ośrodków miejskich i fabryk sprawia, rejon jest całkowicie nieskażony. Proszący się wręcz swoją otoczką o oblężenie wakacyjne. Rejon Kotliny, otoczony zewsząd pasmami i szczytami gór, przyciąga też wycieczkowiczów ze słabszą kondycją, dla których wyprawy na kilkusetmetrowe przewyższenia to zbyt wysoki poziom. Dzięki naturalnej płaskości złapią tu więcej czystego powietrza, z rejonu otulonego górami po obu stronach granic.

A więc, pozostaje jedynie poszukać właściwej i dobrze strategicznie ulokowanej miejscowości-kurortu, aby jak najlepiej zorganizować polecane noclegi w Kotlinie Kłodzkiej czyli bazę na wczasowe wypady! Noclegi w rejonie zapewnią nam ośrodki o dowolnym stopniu wyposażenia, od wielogwiazdkowych hoteli i pensjonatów, przez najmowane prywatnie kwatery po gospodarstwa i kempingi. Czego tylko turystyczna dusza zapragnie. Informatory turystyczne i pomoc z internetu nakierują nas na istotne atrakcje w pobliżu. Przy decydowaniu się na wakacyjne lokum warto wziąć listę potencjalnych „atrakcji” pod uwagę w kontekście wyznaczania stancji. Dzięki temu same dojazdy nie zajmą tyle czasu, co niewątpliwie odbije się na stanie zawartości portfela. Dla sporej grupy turystów, którzy przybywają na wakacje właśnie w okresie sezonu (gdy stawki rosną dość wyraźnie w górę), kilka stówek w kieszeni to spora i przyjemna oszczędność.

6 miesięcy ago