Kilka powodów dla których trzeba odwiedzić Górny Śląsk

Są rejony na mapie naszego kraju, jakie po długim czasie przestoju zaczynają rosnąć w siłę bardzo dynamicznie, będąc atrakcyjnym miejscem do codziennego funkcjonowania i spędzania wolnego czasu. Jednym z takich miejsc jest na pewno region Górnego Śląska a zwłaszcza Katowice.

górny śląsk, kopalnie

Źródło: flickr.com
Jest to miejsce, jakie zazwyczaj od razu jest kojarzone z górnictwem. To prawda, gdyż przez wiele lat na Górnym Śląskuw tym rejonie wykopuje się tak zwane “czarne złoto”. Mając to na uwadze, należy równocześnie pamiętać, że w dzisiejszych czasach Katowice to nie tylko węgiel oraz kopalnie.

Jeśli fascynuje Cię przedstawiany artykuł, odszukaj witrynę (http://www.horyzont.net.pl/atrakcje-poznania-co-warto-zobaczyc-w-poznaniu/), która podnosi zbliżone tematycznie wątki, również będą na pewno ciekawe.

Jest to natomiast dynamiczne oraz pełne możliwości, nowoczesne miasto, które przyciąga do siebie coraz więcej ludzi zważywszy na ogromną ofertę kulturalną jak również i duże możliwości znalezienia ciekawej pracy.

Kiedy mamy zamiar odwiedzić to miasto, to powinniśmy zadbać o parę ważnych spraw. Pierwszą z nich jest na pewno nocleg. I tu nie musimy się martwić, ponieważ w obrębie miasta jest naprawdę sporo hoteli oraz miejsc, w których możemy wynająć pokój na krótszy bądź też dłuższy pobyt- tani nocleg. Kolejną sprawą jest również kwestia transportu. Do centrum jesteśmy w stanie dotrzeć autostradą czy też koleją. Jednakże sporo osób decyduje się również na drogę lotniczą. Port Pyrzowice to ośrodek wyjątkowo dobrze skomunikowany z centrum miasta, dlatego nie będzie problemu z komunikacją w jedną, albo też drugą stronę.

Katowice to także miasto wylotów w wiele rejonów świata. Ogrom firm turystycznych oferuje właśnie konkretne oferty wycieczek z lotem z Katowic. Niezwykle komfortową opcją jest dojechanie autem na lotnisko oraz zaparkowanie tu na miejscu- . Jeżeli chodzi bowiem o parking lotnisko w tym mieście jest wyjątkowo dobrze przygotowane na przyjęcie dużej ilości pojazdów.
9 miesięcy ago