Kiedy najmądrzej pojechać do Indii?

Indie są wielkim państwem rozpościerającym się od 8 do 33 równoleżnika o dużej rozmaitości uformowania terenu, od dużych płaszczyzn, kotlin rzecznych, aż do łańcuchów Himalajów.

Nie trudno zatem przewidzieć, że pod względem pogodowym wszystko jest w tym kraju prawdopodobne. Znajdują się w Indiach regiony z właściwie całoroczną pokrywą śnieżną aż do tropikalnych rejonów przybrzeżnych dlatego wspaniałe są Indie wycieczki (Relaksmisja). Poniektóre sfery są prawie pustynne jak też słabo zaludnione, inne z kolei intensywnie wykorzystywane rolniczo, między innymi poprzez uprawę ryżu. Ogromna część Indii podlega silnym działaniom Azjatyckiego monsunu. Ten monsun dmucha nie zawsze z jednego kierunku, często zmienia swój prąd w zależności od pory roku. Począwszy od czerwca aż do października nieomalże całe Indie są pod wpływem monsunu ciągnącego przez państwo z południowego zachodu. W górzystych regionach może powodować rzęsiste opady.

Nieziemsko atrakcyjny artykuł, czyż nie? Jeżeli również masz takie zdanie, to kliknij tu oraz przeczytaj w witrynie wszystkie dane.

Na pewno najchłodniej a także najsuszej jest w całym państwie od grudnia do lutego. Wieją wtenczas tylko delikatne bryzy z północy. Dają niewiele deszczu oraz częstokroć bezchmurne niebo. Na południu państwa jest przeważnie deszczowo od maja do czerwca. Teoretycznie monsun jest w stanie również ucichnąć. To odbija się ogromnie silnie na indyjskim klimacie, sprawia ludziom ogromne kłopoty oraz zagraża zbiorom. Jeżeli idzie o Indie pogoda może więc być nieprzewidywalna .

budowanictwo

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszy czas na urlopowy wypoczynek w Indiach, to miesiące od października do połowy marca, a w szczególności listopad i grudzień. W czasie lata praktycznie na całym terenie Indii panują spiekoty, które mogą popsuć przyjemność pobytu w tym ładnym państwie.

Jeśli chodzi o Indie wycieczki, wszelki region Indii wabi turystów z różnych powodów. Jednych interesuje duchowa oraz materialna strona tej starej cywilizacji, pozostałych ciepłe morze oraz piaszczyste wybrzeża, a jeszcze pozostałych wysokogórskie wycieczki.
1 rok ago