Ekskluzywna wyprawa na Wyspę Madagaskar – co warto zwiedzić i co należy zobaczyć

Jeżeli już teraz planujesz swoje przyszłe wakacje lub urlop, to mamy dla Ciebie wyborną sugestię! Udaj się na Madagaskar, gdyż Wyspa Madagaskar przyciąga wielu turystów ze względu na swoje liczne walory przyrodnicze, równikowe rośliny, gorący klimat, lasy równikowe oraz także dostęp do czystego, klarownego oceanu.

Madagaskar

Autor: Frank Vassen
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje na tej wyspie niewątpliwie będą niezapomniane, albowiem proponuje ona całe mnóstwo wspaniałych atrakcji. Jeśli jesteś amatorem fauny i flory, to wyspa ta bez wątpliwości oczaruje Cię swoim pięknem. Ponadto osoby kochające wygrzewać się w słońcu bez wątpienia docenią uwodzicielskie plaże znajdujące się na Wyspie. Z pewnością można więc oznajmić, że jest to Wyspa pełna tajemnic, na której bez wątpienia nie będziesz się nudzić.

Gęste puszcze, zamglone góry, ciepły klimat – to wszystko sprawi, że poczujesz się jak w prawdziwym raju, wskutek tego jeżeli marzą Ci się istotnie wytworne wakacje, w trakcie których zapomnisz o codzienności, zmartwieniach i troskach życia codziennego to wyprawa na Wyspę Madagaskar niewątpliwie jest dla Ciebie najlepszą opcją.

Madagaskar

Autor: Stephan Waeber
Źródło: http://www.flickr.com

Na Wyspie Madagaskar niesłychanie rozwinięta jest również turystyka, toteż z pewnością odnajdziesz markowe hotele, w których będziesz mógł się zatrzymać i w jakich bezsprzecznie nie zabraknie Ci atrakcji. Można tutaj zarówno odpocząć jak i odkrywać każdego dnia coś ciekawego.

A co można powiedzieć na temat geografii Wyspy?

A więc Wyspa Madagaskar położona jest w zachodniej części (części do skutera) Oceanu Indyjskiego, u wybrzeży Afryki. Jest to czwarta największa wyspa na świecie, jej wielkość można porównać do okazałości Kenii. Otoczona jest mniejszymi wysepkami. Na Wyspie znajdują się zarówno niziny, jak też wyżyny i liczne wzgórza wulkaniczne, największym szczytem na Madagaskarze jest wygasły już wulkan Maromokotro znajdujący się na wysokości 2876 m.n.p.m. Na całym Madagaskarze panuje klimat równikowy.

Madagaskar na pewno można nazwać Wyspą Cudów, ponieważ przebywanie na niej zachwyca oraz pozostaje w pamięci na niesłychanie długi czas.

5 miesięcy ago