Dlaczego kajaki są obecnie tak bardzo popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Kajakarstwo od pewnego czasu zaczęło się cieszyć ogromnym zainteresowaniem, jest obecnie jedną z najpopularniejszych form aktywnego wypoczynku nad wodą. Pomimo panujących opinii jest to sport dla wszystkich, kajakiem pływać mogą zarówno maluchy jak i całkiem starsze osoby.

bus

Autor: Guardian Częstochowa
Źródło: Guardian Częstochowa

kajaki

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wymaga także dużo sprawności fizycznej i siły, zwłaszcza jeśli będzie się płynąć z prądem rzeki, a takie właśnie spływy najczęściej są organizowane. Można leniwie poddać się nurtowi i zwyczajnie spokojnie dopłynąć na miejsce docelowe, ale można też oczywiście trochę popracować i szybciej płynąć. Przy pływaniu kajakiem najistotniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego też koniecznie należy przestrzegać paru ważnych zasad. W pierwszej kolejności konieczne jest używanie kamizelek, będzie to także dotyczyć osób które umieją dobrze pływać.
sale konferencyjne

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie kajaki wypożyczyć można praktycznie na każdej rzece, jaką da się spływać. Najczęściej są to wersje na dwie osoby, choć można także spotkać rodzinne canoe czy jedynkę – więcej o kajakach.

Jeżeli chcesz, aby podobne wiadomości pozostały Ci w głowie na dłuższy czas, sprawdź witrynę (https://www.astorhotel.pl/kontakt/), do której odnośnik jest tu. Są w tamtym miejscu bardzo analogiczne informacje.

Typowy koszt wypożyczenia kajaku wynosi kilkadziesiąt złotych za dzień, a przy dłuższych wyprawach ceny są jeszcze atrakcyjniejsze. Poza tym firmy które się zajmują ich wypożyczaniem przeważnie dostarczają sprzęt we wskazane przez klientów miejsca, więc spływ zaplanować sobie można praktycznie wszędzie gdzie się będzie chciało.

Bardzo popularne są spływy jednodniowe, na łatwych trasach mających kilkanaście kilometrów długości. Ale jeżeli ktoś chce, to bez żadnego problemu spędzić może w kajaku nawet kilkanaście dni, ciesząc się wspaniałymi widokami i kontaktem z naturą.
3 lata ago