Czy jadąc w Tatry bardziej opłaca się kupić narty czy je wypożyczyć?

Okres zimy nadchodzi ogromnymi krokami. Lada dzień spadnie śnieg, a to wiąże się ze zwiększoną eksploatacją stoków narciarskich. Wielu ludzi wybierze się do zimowej stolicy Polski, gdyż znajdzie tam profesjonalne wyciągi i stoki narciarskie. W góry uda się również wielu narciarzy, którzy rozpoczynają przygodę z białym sportem. Przed nimi będzie dokonanie trudnego wyboru: czy korzystniej jest nabyć nowe narty czy korzystniej jest je wypożyczyć? Zarówno pierwsze jak i drugie rozwiązanie posiada zarówno plusy i minusy. Rozważmy je więc, a wtenczas będzie możliwe dokonanie najwłaściwszego wyboru.

Narty

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedź na powyższe zapytanie nie jest prosta, bo zależy w gigantycznej mierze od podmiotowej sytuacji danego użytkownika. Wiele czynników należy wziąć pod uwagę, kiedy zamierza się wytypować najlepsze rozwiązanie. Pierwszym faktorem jest kwestia tego, na jak długo zamierza się udać w Tatry. Jeśli ktoś myśli o krótkim wyjeździe, na dwa lub trzy dni, to wówczas zdecydowanie efektywniej jest pożyczyć narty (narty w Zakopanem – na narty – rusin-ski.pl). Dzięki temu zaoszczędzi się pieniądze. Rachunek jest tu bardzo prosty. Otóż za wypożyczenie nart zapłaci się kilkadziesiąt złotych. Natomiast kupno nart używanych jest już możliwe dla dorosłych od kwoty czterystu złotych. W przypadku dzieci jest to wydatek od dwustu złotych. Tak więc kupno używanych nart jest celowy, jak zamierza się być w górach przynajmniej tydzień.

Inną propozycją rozwiązania tego problemu jest po prostu spróbowanie, czy jazda na nartach sprawia nam radość. O ile sprawia, to kolejnym czynnikiem wyboru nart jest to, jak wielkim budżetem dysponujemy. Jeżeli mamy dużo gotówki i mamy zamiar jeździć często w góry i na długi okres, to jest sensowne zakupienie nowych nart (ferie na nartach: rusin-ski). Wtedy nabywając nowe narty (wypożyczalnia nart białka tatrzańska) ma się całkowitą pewność, że nie są one uszkodzone. Zakup używanych to zawsze ryzyko, gdyż spód narty (ślizgi i krawędź) może być uszkodzony. Chyba, że ma się lojalnego handlowca, który szczerze wyjawi autentyczny stan nart. Uwzględniając powyższe czynniki można dokonać właściwego wyboru nart, tak aby służyły przez lata. Dla jednego urlopowicza lepsze będzie wypożyczenie, dla innego lepszy będzie zakup. Ofertę wypożyczalni można odnaleźć w Google wpisując frazę „narty zakopane”.
4 miesiące ago